Sociálne siete

Novinka

29.5.2019   18:00
KATARÍNA KOŠČOVÁ & DANIEL ŠPINER
jazzovo-šansónový koncert

Katarína Koščová / spev a Daniel Špiner / klavír

komorný jazzovo – šansónový koncert

Hosť večera: Silvia Kaščáková (textárka)

29.5.2019 o 18.00 hod. KD Smižany

Vstupné: 8€

Predaj a rezervácia vstupeniek: 0908 234 141, tel.: 053 42 98 939

 

 

Speváčka Katarína Koščová svojím originálnym a intímnym podaním autorskej hudby doplnenej o niekoľko prevzatých jazzových štandardov vytvára na svojich koncertoch krásnu a príjemnú komornú atmosféru. K tvorbe a interpretácii hudby pristupuje inak, ako by to mohlo byť očakávané od prvej Slovenskej Superstar, vydala sa možno ťažšou a dlhšou hudobnou cestou. Jej cieľom nie sú krátkodobé “výhry”, ale kvalitná hudba, ktorá osloví najmä náročnejšieho poslucháča a za ktorou si Katarína určite môže stáť.

Jej tvorba inklinuje k hudobným štýlom ako je jazz, folk, šansón. Katarína píše svoje texty v slovenčine, vychádza tiež zo slovenskej ľudovej tradície. S klavíristom Danielom Špinerom tvoria zohratú autorskú a interpretačnú dvojicu.

Poetka, prekladateľka, autorka piesňových textov Silvia Kaščáková.

„Napriek tomu, že textárčina bola odmala môj sen, a že napĺňa moje tvorivé potreby, stále sa cítim viac ako poetka. Písanie veršov ma vystavuje väčšej čistote a slobode, napriek tomu, že som v tej pozícii zraniteľnejšia.“

Prešovčanka Silvia Kaščáková sa venuje literárnej publicistike i umeleckej interpretácii textov a popritom sama tvorí poéziu a piesňové texty vážnej, populárnej a gospelovej hudby. Text je pre ňu hlavolam, ktorý treba vyriešiť slovom aj myšlienkou. Jej texty majú v repertoári viacerí slovenskí interpreti, medzi inými i Katarína Koščová, Katka Knechtová, Lucia Šoralová, Martin Husovský či skupiny Komajota a Kandráčovci. Ako tvrdí: Byť textárom je nešťastie. Napíšete text, dáte do toho všetko, ale pieseň nie je iba vo vašich rukách. Môžete len čakať na výsledok. Zároveň je to šťastie, lebo cez texty sa moja tvorba dostane k viacerým prijímateľom.

LIVE VIDEO UKÁŽKY:
https://youtu.be/DAteXe2sBdM (Oknom)

https://youtu.be/y8qQ1Jre9i8 (Štědrý večer)

http://youtu.be/i73cNk6waNY (Na Toryše)

You don't have permission to register