Sociálne siete

Novinka

7.3.2019   16:30
VILLA NOVA ART 2019
vernisáž výstavy

VILLA NOVA ART 2019

Vernisáž výtvarných diel regionálneho kola súťaže Výtvarné spektrum

7.3.2019 o 16.30 hod., Kaštieľ Smižany

Vstup voľný.

Výstava je sprístupnená od 7.3.2019 – 7.4.2019, a to v dňoch utorok – piatok  v čase od 8:00 – 16:00 hod. v Kaštieli v Smižanoch.

Organizuje: Spišské osvetové stredisko, OKC Smižany


Regionálna výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby ponúka priaznivcom výtvarného umenia  52 diel od 24 autorov z okresu Spišská Nová Ves a Gelnica. Vzhľadom na súťažný charakter výstavy, trojčlenná odborná porota hodnotila 77 prihlásených prác v zložení Mgr. art. Michal Daňko, Mgr. art. Ľudmila Amálka Valenčíková a Mgr. Zuzana Juháziová.

Podľa propozícií celoštátnej postupovej súťaže Výtvarné spektrum sa práce hodnotili v rámci vekových skupín autorov. Tou najmladšou boli výtvarníci od 15 do 25 rokov, najpočetnejšie bolo zastúpenie autorov vo vekovej skupine od 25 do 60 rokov, milo však prekvapili aj účastníci v dôchodkovom veku nad 60 rokov. Na výstave má svoje zastúpenie aj skupina insitných autorov.

Z výtvarných techník sa objavuje najčastejšie olejomaľba, akryl, akvarel, ale aj počítačová grafika a plastika. Tematicky sú výtvarné diela rôznorodé, od krajinomaľby cez portrétnu tvorbu až po abstrakciu.

Veríme, že výstava, ktorá poskytuje priestor na prezentáciu a konfrontáciu tvorby neprofesionálnych výtvarníkov, priláka svojou pestrosťou vysoký počet návštevníkov a prispeje k odhodlaniu tvorivých autorov zapojiť sa do súťaže Villa Nova Art aj v budúcnosti.

Partnerom je Obecné kultúrne centrum v Smižanoch.

Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Miriama Bukovinská – odborná pracovníčka

http://osvetasnv.sk

http://facebook.com/osvetasnv

You don't have permission to register