Sociálne siete

Novinka

8. 11. 2020   15:00
GIZKA OŇOVÁ – ZRUŠENÉ

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sme si aj tento rok pre Vás pripravili zaujímavé podujatie. Koncert obľúbenej speváčky overených hitov a šlágrov Gizky Oňovej. 

ZRUŠENÉ

GIZELA „GIZKA“ OŇOVÁ

8. 11. 2020 (nedeľa) o 15:00

spoločenská sála kultúrneho domu

Gizka Oňová

Gizela Oňová sa narodila v decembri 1948 v rodine vášnivého hudobníka – amatéra Silvestra Orbána. Za doprovodu jeho harmoniky absolvovala svoje prvé vystúpenia a spevácke súťaže, kde získala mnohé ocenenia.

Hneď po skončení strednej školy nastúpila ako profesionálna speváčka a to v oboch sférach – koncertnej aj komerčnej. Počas celej speváckej kariéry sa snažila túto kombináciu aj zachovať. Každá z týchto sfér jej totiž dala veľa: Koncertná “branža” priniesla zaujímavú, tvorivú prácu, určitý stupeň popularity a v neposlednom rade aj možnosť spoznať aj tie najzapadlejšie kúty našej krásnej krajiny. V komerčnej sfére zase získala veľkú prax (spieva sa tam oveľa viac, ako na koncertoch), rozsiahly repertoár a obrovskú pohotovosť.

Ešte sa vráťme k umeleckým sféram Gizely Oňovej: Keďže vždy chcela, aby okruh jej poslucháčov bol čo najširší, nikdy sa nezamerala len na jeden konkrétny hudobný žáner – ani na koncertoch, ani v komercii. Spievala (a spieva) všetko: Modernú hudbu, džez, dychovku, evergreeny, kabaretné kuplety, ba aj koledy a iné menšinové žánre. Niektoré, ako napr. džez, alebo evergreeny, mala z duše rada, ostatné sa naučila mať rada.
Do svojho širokého záberu si pribrala aj muzikály:
Huberta v „Mníškach“Niekoľko rokov pôsobila ako Huberta v muzikáloch „Mníšky“ a „Mníšky milionárky“ v divadle „Teátro“. Po odchode Magdy Pavelekovej z divadla prevzala jej rolu matky predstavenej.

Samozrejme, každý spevák sa snaží, aby jeho piesne boli vysielané aj v médiách a dostali sa medzi ľudí na rôznych hudobných nosičoch. Aj Gizke Oňovej sa to podarilo, nahrala v Slovenskom rozhlase desiatky trvaliek, vystupovala v desiatkach televíznych programov (napr. Smiem prosiť?.., Repete, Vtipnejší vyhráva, atď.) a jej piesne vyšli aj na viacerých MG a CD.

Vstup na koncert je voľný. Počet miest bude limitovaný vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu. 

Informácie: 0918 590 123

You don't have permission to register