Sociálne siete

Novinka

8.4.2019-6.5.2019   
TAJOMNÉ SAVANY AFRICKÉ
Jozef Česla
výstava fotografií

Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 15.4.2019 (pondelok) o 17.00 hod.v kaštieli v Smižanoch.

Vstup voľný.

Výstava je sprístupnená od 8.4.2019 – 6.5.2019 v dňoch utorok – piatok  v čase od 8:00 – 16:00 hod. v Kaštieli v Smižanoch.

Organizuje: OKC Smižany


  

„Fotenie je mojim koníčkom snáď odjakživa. Venoval som mu všetku energiu od roku 1990 už aj profesionálne. Som spokojný, keď môžem realizovať vlastné nápady a to aj pri fotografií na objednávku. Pri voľnej tvorbe si však rovnako dávam záležať na technickej dokonalosti. Myslím si, že remeslo je základ, len myšlienka sama o sebe bez technickej čistoty a remeselnej zručnosti nestačí „
 
Jozef Česla (nar. 1950, Spišská Nová Ves)
(fotograf, predseda fotografických slovenských a medzinárodných súťaží, lektor prestížnych fotografických dielni)
 
Fotografuje od roku 1966 – voľná tvorba sa spája s netradične pojatými krajinárskymi motívmi. Od roku 1990 sa jej venuje profesionálne v podobe voľnej a reklamnej fotografií. Stálou inšpiráciou pre jeho tvorbu sa mu stáva najmä severný Spiš, Tatry a celkovo krajiny Slovenska. Má za sebou desiatky samostatných a spoločných výstav na Slovensku a v zahraničí – Česku, Poľsku, Ukrajine, Kazachstane.
Touto výstavou sa nám autor predstaví veľkoformátovým cyklom a názvom 
Tajomné savany africké. 
Tématické a žánrové zameranie je úplne odlišné, s akým sme sa v doterajšej Česlovej tvorbe stretávali. 
Čiernobiele fotografie nám priblížia exotickú krajinu a zvieratá východnej Afriky, ktorú autor navštívil v auguste 2010. V Národnom parku Masai Mara v Keni, ktorý hraničí s Tanzániou a Národným parkom Serengeti, vzniklo tisíce záberov z tohto prostredia.  Nekonečnou hrou svetla a tieňa autor podá divákovi svojim novým hľadaním túto úžasnú časť Afriky. 
 
Kurátorka výstavy: Anna Dragannová
 
You don't have permission to register