Sociálne siete

Novinka

Ochotnícke divadlo Smižany RaJ

  /  Ochotnícke divadlo Smižany RaJ

Ochotnícke divadlo v Smižanoch RaJ (Radosť a Jednoduchosť) začalo svoju činnosť v roku 2010 po výzve miestneho rozhlasu v súvislosti so snahou obnoviť činnosť ochotníckeho divadla v obci Smižany. Premiéru prvej autorskej hry – ,,65″ – uviedlo divadlo 29.12.2012. V sezóne 2013/2014 súbor uviedol novú hru ,,SUŠEDZI“, ktorá bola uvedená v spišskom nárečí. S touto hrou sa súbor predstavil aj na XVll. DIVADELNOM TREBIŠOVE, kde sa umiestnil na 3. mieste. A vlastne tam aj vznikol názov súboru – RaJ, čo znamená – ,,Radostne a jednoducho“. 

Sezóna 2014/2015 priniesla ďalšiu novú hru a pribudli aj noví členovia. Hra s názvom ,,SESTRY“ sa opäť odohrala v spišskom nárečí a jej premiéra sa konala 30.12.2014. Námet ďalšej novej hry bol prevzatý zo staršieho slovenského filmu – ,,Dobrý deň, stará mama!“ Divadelná hra s názvom ,, VITAJ DOMA, STARKÁ“, otvorila sezónu 2015/2016 a premiéru mala v januári 2016.

Zatiaľ ostatnou naštudovanou  hrou ,,DEDIČSTVO“, otvorila sezónu 2016/2017 a svoju premiéru mala v januári 2017.

Založiť ochotnícke divadlo nie je až také zložité. Vytrvať a tvoriť stále nové a nové projekty – je už o niečo ťažšie. Ochota  a samozrejme skvelý kolektív talentovaných ľudí sú tie najdôležitejšie kolieska v stroji zvanom ochotnícke divadlo. Ochota obetovať svoj voľný čas a vložiť doňho svoju energiu, ochota vzdať sa určitých vecí aj za cenu toho, že projekt sa vôbec nemusí vydariť, či ochota nezištne robiť radosť druhým. Takéto je ochotnícke divadlo RaJ zo Smižian.

 

Kontakt: Mgr. Martina Kenderová

neboli nájdené žiadne obrázky

 

 

         

 

 

 

 

You don't have permission to register