Sociálne siete

Novinka

Kultúrou za kultúrnosť 5.

Pri príležitosti 5. ročníka Kultúrou za kultúrnosť, ktorej koncert sa uskutoční v novembri, sa v kaštieli v Smižanoch uskutoční prednáškový cyklus s diskusiami.
 
Predstavia sa traja hostia:
Prof. Ladislav Kvasz, pôsobiaci na Akademii věd ČR na filozofickom ústave – témy, ktorej sa chopí je jeho súčasne do angličtiny prekladaná kniha „Zrod vedy ako lingvistická udalosť“.
– Ďalším z prednášajúcich bude doc. Anton Markoš, bývalý vedúci katedry „Filosofie a dějin přírodních věd“ na Univerzite Karlovej a v súčasnosti výskumík a v rámci CTS – Centra pre teoretická studia. Jeho zameraním je hlavne biologická evolúcia. To je predmet, ktorým sa bude vo svojej prednáške zaoberať.
Tretím prednášajúcim je prof. Peter Markoš z MatFyz-u z Bratislavy. Jedným z jeho najväčších úspechov je zaradenie jeho výskumu tzv. elektromagnetických metamateriálov do 50. najprelomovejších (z 250 000) vedeckých článkov (Physical review B). Spolu s bratom, doc. Markošom prednesú na tému svojej spoločne vydanej knihy „Zahalená planéta“ s podtitulom „Vlastivěda pozemšťana“ – na takejto prednáške by nemal chýbať žiaden pozemšťan (https://www.databazeknih.cz/…/zahalena-planeta…).
 

sobota 8. 10. 2022 od 9:00

obradná sieň kaštieľa v Smižanoch
vstupné dobrovoľné
You don't have permission to register