Sociálne siete

Novinka

Maťko a Kubko – Rozprávková nedeľa

Rozprávkový muzikál Maťko a Kubko napísal autor podľa námetu rovnomennej knižky Marianny Grznárovej už v roku 2003. V rokoch 2004 – 2010 to s veľkým úspechom uvádzalo Štátne divadlo v Košiciach.
 
Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na dobrodružstvá týchto dvoch veselých valachov. Muzikál je popretkávaný nielen známymi detskými ľudovými pesničkami, ale aj autorskými piesňami Miloslava Mojžiša, ktoré sú komponované ako ľudové piesne a preto často nie je možné rozoznať či ide o autentickú ľudovú pieseň alebo autorskú kompozíciu. Miloslav Miňo Mojžiš sa aj v tomto diele ukazuje ako veľký znalec detskej duše a preto predstavenie sľubuje veľa zábavy a hodnotný kultúrny zážitok Príbeh dvoch valachov Maťka a Kubka sa odohráva na salaši, kde zažívajú dobrodružstvá pri chytaní kukučky, hľadaní pokladu na Jána, skúsia si zbojnícke remeslo alebo sa statočne postavia medveďovi, ktorému nakoniec pomôžu a vlkovi, ktorému vyprášia kožuch. Na začiatku muzikálu stoja dvaja veselí, bezstarostní valasi, no na jeho konci sú už múdrejší a skúsenejší.

NEDEĽA
20. marec 2022 o 16:00
Kultúrny dom Smižany
Vstupné: 5 eur

Vstupenky je možné zakúpiť aj osobne v kancelárii OKC v kultúrnom dome.
Pokladňa bude otvorená aj 15 min. pred predstavením.

Telefonické rezervácie nie je možné realizovať. 

UPOZORNENIE

Rezervácie sú automaticky zrušené 24 hodín pred predstavením. Rezervované vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom online predajnej brány alebo osobne v kancelárii OKC v kultúrnom dome v Smižanoch. 

You don't have permission to register